20mm Tek Tarafı Kabarcıklı Perfore Delikli Yeşil Çatı Drenaj Levhası

Yeşil çatı sistemlerinin bir parçası olan 20mm tek tarafı kabarcıklı perfore delikli yeşil çatı drenaj levhası ile uygun yeşil çatı sistemleri oluşturulabilmektedir. Yeşil çatı sistemleri uygulamasında kullanılmayan alanlar bir anda nefes alan ve kullanılabilir alanlara dönüşmektedir.

20mm tek tarafı kabarcıklı perfore delikli yeşil çatı drenaj levhası kullanımı sayesinde peyzaj düzenlemesi yapılan alanlarda bulunan bitkilerin su ihtiyaçları levhanın kabarcıklarına depoladığı su vasıtasıyla sağlanırken, aynı zamanda suyun fazla olan kısmı da kabarcıkların oluşturduğu yollar sayesinde yapıdan uzaklaştırılacaktır. Ayrıca kabarcıkların üst kısımlarına açılmış olan delikler vasıtasıyla da levhanın altında bulunan su depolama geotekstilindeki su, yazın sıcak havalardaki buharlaşma sayesinde peyzaj toprağını nemlendirecektir.

20mm tek tarafı kabarcıklı perfore delikli yeşil çatı drenaj levhası adı üstünde olduğu gibi 20 mm yüksekliğindedir. Bitkilerinizin su ihtiyaçlarının bir kısmı kabarcıkların depoladığı su ile karşılanırken, fazla suyun drenaj yapılarak atılması ile de bitki köklerinizin çürümesi önlenecektir. Uzman ekiplerimiz kullanılacak alanlar için yaptığı araştırmalara göre ve sizlerin yetiştirmek istediğiniz bitkilere uygun özelliğe sahip ürün seçimlerini sizlere tek tek belirtileceklerdir.