60mm Çift Tarafı Kabarcıklı Perfore Delikli Yeşil Çatı Drenaj Levhası

Yeşil çatı sistemlerinin bir parçasını oluşturan ve en yüksek kabarcık büyüklüğüne sahip 60mm çift tarafı kabarcıklı perfore delikli yeşil çatı drenaj levhası firmamız tarafından üretilmektedir. Ürünlerimizin üretiminde kullanılan geri dönüşümlü polistren (PS) hammaddesi kullanılmaktadır. Yapılarınızda gerçekleştireceğiniz özel peyzaj alanları için en fazla su depolama kapasitesine ve en yüksek drenaj kapasitesine sahip olan bu ürün, üzerinde gezilebilen, toprak yüksekliğinin diğer sistemlerden daha fazla olduğu ve peyzaj açısından çok daha fazla bitki türü kullanımına imkan veren intensif çatılar için vazgeçilmez bir üründür. Özel yapısı sayesinde üzerinde rahatlıkla gezilebilmektedir.

60mm çift tarafı kabarcıklı perfore delikli yeşil çatı drenaj levhası 60 mm. Yüksekliğe sahip bir levha olarak üretilir. Yeşil çatı sistemleri içinde en büyük su tutma kapasitesine sahip olan bu drenaj levhasının en büyük özelliği ise, peyzaj çalışmalarınızda daha büyük bitkilerin ve daha yüksek toprak kalınlığının kullanılmasına olanak sağlamasıdır..

60mm çift tarafı kabarcıklı perfore delikli yeşil çatı drenaj levhası çift tarafındaki kabarcıkların özel yapısı sayesinde ayrıca bitkilerin alttan oksijen ihtiyacının karşılanmasını da sağlayacaktır. En büyük drenaj ve su tutma kapasitesine sahip olan levhalarımız bitkilerinizin yaz aylarındaki kavurucu sıcaklardan daha az etkilenerek su ihtiyaçlarının önemli bir kısmının karşılanması için özel olarak tasarlanmıştır. Büyük ve ani su baskınlarında suyun bir kısmı kabarcıklarda depolanacak, kalan kısmı ise eğim istikametinde drene edilerek ortamdan uzaklaştırılacaktır. Yağış rejiminin değiştiği ve küresel ısınma nedeniyle ani sağanakların daha sık görüldüğü bu günlerde yağış nedeniyle yağmur suyu giderlere ani değil, sistem doygun hale geldikten sonra daha yavaş olarak verilecektir ve bu sayede sel, taşkın ve su baskını riskinin azaltılmasına yeşil çatı sistemleri katkı sağlayacaktır.