Drenaj Levhası Avantajları

Gelişen dünyanın en yeni teknikleri ile sizleri yeşil alan sahibi yapan tüm yöntemler artık firmamız sayesinde sizlere hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile betonlaşma yüzünden birçok insan artık çatılarının oluşumlarını yeşil çatı sistemleri ile düzenleyerek, hem kendileri hem de aileleri ve sevdikleri için muhteşem bir atmosfer oluşturmaktadır. Yeşil çatı sistemleri oluşturulurken kullanılan ürünler içinde en önemli olanı ise drenaj levhalarıdır. Drenaj Levhası Avantajları ve özellikleri, yeşil çatı sistemi açısından son derece önemlidir.

Drenaj Levhası Avantajları ilk öncelikle yeşil çatı sistemleri içinde hazırlanacak olan peyzaj çalışmalarına katkı sağlamaktadır. Bu drenaj levhaları sayesinde öncelikle su tutma özelliğinin daha yüksek bir şekilde sağlanması amaçlanır. Özellikle çift taraflı olarak üretilmesi, bitkilerin su ihtiyaçlarının bir kısmının karşılanmasının sağlarken, bitki köklerinin oksijen ihtiyaçlarının rahat bir şekilde takviye edilmesini de gerçekleşir. Kullanılacak olan toprak katmanı yüksekliği ve ayrıca yetiştirilecek olan bitki çeşidine göre yeşil çatı levhalarının farklı kabarcık yüksekliklerine sahip çeşitlerinden biri tercih edilir.

Drenaj Levhası Avantajları içinde bulunan diğer bir farklı olgu da, bu levhaların üzerindeki çeşitli yüklere maruz kaldığında direnç gösterebilmesidir. Ayrıca yeşil çatı drenaj levhalarımız geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak üretildiğinden doğal kaynaklarımız korunmuş olur, enerji tasarrufu sağlanır, atık miktarları azalır, bu nedenle çevreye karşı olan sorumluluklarımızın bir kısmı da yerine getirilmiş olur.