Ekstensif Yeşil Çatı

Yeşil çatı sistemlerinin hazırlanması aşamasında uygun olan çatıların bütün alt yapılarında kullanılmakta olan Ekstensif yeşil çatı sistem oluşumları korumalı bir sisteme dayanılarak üretilmektedir. Sizde eğer çatılarınız için gün geçtikçe büyük bir ivme kazanarak hızla yaygınlaşan yeşil çatı sistemlerinin detayları hakkında bilgi almak istiyorsanız, sektörün önemli bir firması olarak hizmet veren profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Şahane bir görüntüye sahip olacak olan binalarınızın, beton yığını olmaktan çıkartabilir, daha yaşanabilir özel alanların sahibi olabilirsiniz.

Ekstensif yeşil çatı sistemleri, üzerinde gezilmeyen, az bakım gerektiren ve uygulanacak alana minimum yük getiren ekonomik sistemler arasında yer almaktadır. Oluşan katmanın kalınlığı bu sistemde yaklaşık 80 ile 120 mm arasındadır ve yaklaşık 90-150 kg/m² doygun ağırlığa sahip bir yapıya sahiptir. Uygulama sonucunda çatılarınızda ekonomik ve çevresel katkılar sağlayacaktır. Kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgi için firmamızın profesyonel ekiplerinden yardım alabilirsiniz. Özellikle üzerinde sınırlı bir yük kapasitesine sahip olun alanlar için bu sistem tercih edilmektedir.

Binalarınızın ısı yalıtımına da katkı sağlayacak olan Ekstensif yeşil çatı, ani yağış durumunda suyu yağmur giderlerine yavaş yavaş ileterek sel, taşkın gibi olumsuzlukların azaltılmasına katkı sağlar. Muhteşem oluşumlar ile sizlerde yeni yapılacak olan projelerinizin ya da mevcut yapılarınızda atıl durumda bulunan binalarınızın birer cennet bahçesine dönüşmesini istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yeni projelerde kullanılan yeşil çatı sistemleri ayrıca LEED ya da BREEAM sertifikaları almak isteyen firmalar için de ekstra avantajlar sağlamaktadır. Ekstensif yeşil çatı sistemleri, çevreye karşı duyarlılığınızın da bir göstergesidir.Kendi iç dünyanızı da bir anda değiştirecek olan bu özel oluşumlar ile sizler de stressiz bir yaşamı hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye etmiş olacaksınız. Özellikle beton yığınları arasında kalan dünyanızın görüntüsünü bir anda değiştirecek olan yeşil çatı sistemleri sayesinde mutlu ve rahat bir ortamın sahibi olacaksınız.