İntensif Yeşil Çatı

Yeşil çatı sistemlerinin uygulamalarında kullanılacak alanın özelliklerine, yük taşıma kapasitesine ve yetiştirilecek olan peyzaj bitkilerinin çeşitlerine göre farklı sistemler tercih edilmektedir. İntensif yeşil çatı da bu sistemlerden birisidir. İntensif kelime anlamı ile yoğun ve şiddetli anlamını taşımaktadır ve bu da gezilebilen çatılar anlamına gelmektedir. Bu sistemin çatılarda kullanılması normal bahçeler ile aynı seviyeye yakın bir peyzaj alanı oluşturulması anlamı da taşıyabilir. Özel alanlarda yapılacak olan tüm bu uygulamalar ile ilgili firmamız bünyesinde bulunan ekiplerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sistemin binaların çatılarında uygulanması sonucunda çatılara sulama sistemi hazırlanabilir, içerisinde uygun bir çok büyük bitki türleri yetiştirilebilir. Muhteşem bahçelerin oluşumu için en ideal sistemlerden bir tanesi olan bu sistem ile çatılar nefes alabilmektedir.

İntensif yeşil çatı hazırlıklarında yapılan keşifler doğrultusunda uygun sistem bileşenleri tespit edilmektedir. Bu sistemde bitki taşıyıcı tabakanın kalınlığı 500mm'den başlamakta olup üzerinde yetiştirilecek olan bitki türüne göre 800 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Ancak yeni projeler tasarlanırken sistemin getireceği yük mutlaka göz önünde bulundurularak tasarım yapılmış olmalıdır. Özel alanlar için zeminlerde bulunan park çeşitlilikleri binalarınızın çatı katına uygulanabilir. Düşünün size özel bir park binanızın çatısında olacak. Ailenizle harika zamanların geçirileceği, unutulmaz vakitler geçireceğiniz muhteşem alanlar. Harika bir fikir değil mi? Çocuklarınız ile doyasıya vakit geçirebileceğiniz size özel bir peyzaj alanına sahip olabilirsiniz. Bina yığını olarak görülen bütün o betonarme binaların yok ettiği yeşil alanlar artık size özel bir alan haline gelecek.

İntensif yeşil çatı sistemleri sayesinde rüyalarınızda bile göremeyeceğiniz kadar muhteşem bir yeşil alana sahip olabilirsiniz. Muhteşem ve stressiz bir yaşam için sizlerde yeşil çatı sistemlerini tercih edebilirsiniz. Danışmak istediğiniz her türlü soru için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.