Kentsel Isı Adası Etkisi

Büyüyen ve gelişen bir dünya ile her ne kadar hayatımızda birçok kolaylık bizlere sunulsa da, bu büyümenin ve farklı oluşumların insanlara zararlı yönleri de kendini gösterebilmektedir. Kentsel ısı adası etkisi de bu zararlı oluşumlardan bir tanesidir. Belki de ilk defa duyduğunuz bu oluşum insanların bir arada topluluk oluşturarak daha fazla alanlar oluşturması sebebi ile doğmuştur. Betonlar arasında yetişen bir neslin en çok yoğun kaldığı sorunlu bir bölge oluşumudur. Şöyle ki, metropollerin oluştuğu şehir merkezleri ile kırsal alanlar arasındaki sıcaklıklar aynı değildir. Bunun sebebi ise büyük kentlerdeki yapılaşma ile yeşil alanların azalması ve şehirlerin beton ormanlarına dönüşmesidir. Birde bunun üstüne artan nüfus sebebiyle klimaların tükettiği enerji miktarı ve yaydıkları ısı, araçların saldığı egzoz gazları, yollara uygulanan asfalttan yansıyan sıcaklık gibi faktörler nedeniyle merkezlerdeki sıcaklıklar artar ve enerji açıkları gibi birçok etken hayatımıza girer. Aynı zamanda bu bölgelerde bulunan havanın kalitesi de düşer.

Firmamız bütün dünyada uygulanan ve bu sorunların çözülmesi için biraz da olsa etkileşim göstererek faydalı alanlar oluşturulmasını sağlayan yeşil çatı sistemlerinin hizmetini sunmaktadır. Sizlerde yaşadığınız büyük şehirlerdeki Kentsel ısı adası etkisi altında kalmamak, bulunduğunuz ortamlardaki hava kalitesini arttırarak, çocuklarınız ve gelecek nesiller için faydalı bir alan oluşturmak için, kendinize ait yeşil alanlar yapabilirsiniz. Özellikle binalarınızın çatı katlarında ve teraslarda atıl bir halde bulunan tüm alanlarınızı bu harika sistemler ile yenileyebilirsiniz. Sağlıklı alanların oluşumu evdeki atmosferi bir anda değiştirecektir. Sizlerde bunları fark edeceksiniz.

İş yoğunluğu, işin yorgunluğu, hayatın getirdiği stresler size yetmezmiş gibi, birde Kentsel ısı adası etkisi ile uğraşmak yerine, yeşil çatı sistemleri ile bu sorunların azalmasına katkı sağlayabilirsiniz. Yaşam alanlarınıza değer katabilirsiniz. Yeşil hayattır, yeşili yakala.